Tarihte 18 Mart
Bugün DoğanlarTarihte BugünBugün Ölenler
Cumhurbaşkanı İstiklal Marşı Bestesi Hakkında Görüşleri 2018
Cumhurbaşkanı Erdoğan 46. Muhtarlar Toplantısında konuştu. İstiklal Marşının bestesi için: "En büyük üzüntüm bu emsalsiz marşın hakiki manasını yüreklere nakşedecek bir bestenin bulunamamış olmasıdır. O beste ile güftenin birbirini tamamlaması çok önemlidir. Burada bestekarlara büyük iş düşüyor" ifadelerini kullandı.

Afrin şehir Merkezi Kontrol Altına Alın 2018
Zeytin Dalı Harekatı^nda Afrin şehir merkezi kontrol altına alındı.

sahte şehite anıt mezar 2007
Çanakkale Zaferinin yıldönümünde sahte şehite anıt mezar yapıldı.

2000
Kamuoyuna sunulan Yeni Medeni Kanun Tasarısı, evlilikte noter sözleşmesi dönemini başlatılacak Nişanlı çiftler, evlenmeden önce veya sonra notere giderek, evlilikleri süresince geçerli olacak mal rejimini belirleyecekler.

2000
Suriyedeki akrabalarıyla önceki yıllarda tel örgüler arasından bayramlaşan 573 aile, bu yıl iki ülkenin anlaşması sonucu sınırı geçerek birbirlerinin evine konuk oldular.

1992
Güney Afrikada siyahlara eşit vatandaşlık hakkı tanıyan ve Devlet Başkanı De Klerk tarafından planlanan anayasal reform tasarısı halk oylamasıyla kabul edildi.

1987
12 Eylül döneminin başbakanı Bülend Ulusu, Suudi Arabistan merkezli Rabıta örgütünün Batı Avrupadaki Türk imamlarını dolar üzerinden maaşa bağlaması konusunda bir kararnamenin varlığını doğruladı 28 Nisan 1981 tarihli kararnamede, Devlet Başkanı Kenan Evren ve Başbakan Ulusunun imzaları vardı.

1986
Cumhurbaşkanı Kenan Evren, Ceza İnfaz Yasasındaki değişiklikleri onayladı Yürürlüğe giren yeni düzenlemeyle cezaevlerindeki 68.000 hükümlüden yüzde 70inin tahliye işlemleri başlatıldı.

1985
Bankaların televizyonda reklam yapma yasağı kaldırıldı.

1974
Pakistanın devrik başkanı Zülfikar Ali Bhutto, muhaliflerinden birine suikast düzenlettiği gerekçesiyle ölüm cezasına çarptırıldı.

1970
Demirel kardeşlere verilen kredileri inceleyecek bir Meclis komisyonu kuruldu.

1956
Fransa Cezayire asker çıkarmaya başladı.

Balıkesir Yenice Gönen depremi 1953
Balıkesirin Gönen ilçesi ve çevresinde meydana gelen depremde 246 kişi öldü Yenice ilçesi yerle bir oldu

1949
Kuzey Atlantik Antlaşma Örgütü (NATO) tarihinde kuruldu.

1940
Hitler ve Mussolini İtalyada buluştu, İtalya Almanyanın yanında savaşa girme kararı aldı Bundan dört yıl sonra aynı gün, Almanlar Macaristanı işgale başladı.

1933
Marsilyada toplanan Uluslararası Kadın Kongresine Türkiyeden Lamia Tevfik, Seniha Rauf Hanımlar katıldı.


Sitenize Ekleyin